První vydání Fedora CoreOS je k dispozici pro všechny

První vydání Fedora CoreOS je k dispozici pro všechny

První vydání Fedora Core je k dispozici pro všechny Vývojáři Linuxové distribuce Fedora oznámili o výstupu Fedora CoreOS do otevřeného přístupu.

Fedora Core OS je zcela nová verze distribuce Fedora, která nahradila produkty Fedora Atomic Host a CoreOS Container Linux. Tvůrci distribuce vyzývají uživatele těchto systémů urychleně přejít na Fedora Core OS, jelikož v nejbližší době bude ukončena podpora CorreOS Container Linux, a podpora Fedora Atomic Host byla již ukončena.

Připomeňme si, že od 21. verze, distribuce Fedora vychází ve třech vydáních:

  • Fedora Workstation - pro osobní počítače.
  • Fedora Server - pro servery.
  • Fedora Atomic - pro cloud computing a kontejnerizaci.

Nová verze nabízí bezpečné nasazení kontejnerizačního prostředí s podporou škálování.

Technické údaje

Vzhledem k tomu, že Fedora CoreOS je založena na verzi Fedora 31, její součásti jsou Linuxové jádro 5.4, systémový manažer Systemd 243 a nástroje Ignition 2.1.

Podman 1.7 a Moby 18.09 poskytují podporu pro Oci a Docker Container.

cgroups v1 je aktivován ve výchozím nastavení a cgroups v2 je aktivován prostřednictvím konfigurace.

Z CorreOS Container Linux si nový Fedora Core OS převzala Inicializační nástroje a model automatické aktualizace. Od společnosti Fedora Atomic Host převzala technologie pro práci s packets, podporu OCI (Open Container Initiative) a zabezpečení SELinux.

Fedora CoreOS lze nainstalovat na různé platformy: fyzické servery, QEMU, OpenStack a VMware, Alibaba, AWS, Azure a GCP.

Pokud chcete vyzkoušet možnosti nového vydání Fedora CoreOS na fyzickém nebo virtuálním serveru, nebo nasadit kontejnerové prostředí v cloudu, naši odborníci vám připraví vybavení s touto distribucí. Nezapomeňte uvést při objednávce, že potřebujete vydání Fedora CoreOS.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Avatar

    Zpráva o pravopisné chybě

    Následující text bude zaslán naší redakci: