Virtuální datové centrum

Nemáte vlastní zdroje, jste připraveni na rozšíření a potřebujete ušetřit? Pronajměte si virtuální datové centrum ve veřejném cloudu Host-telecom.com, ušetřete energii, čas a peníze.

IT startupy, společnosti z finančního sektoru, maloobchodní společnosti, milovníci počítačových a burzovních her, dokonce i média — to je jen stručný výčet ze seznamu projektů, pro které jsme připravili služby virtuálního datového centra.

Virtuální infrastrukturu lze využívat pro testování, pilotní projekty a umístění připravených webových nebo vnitropodnikových služeb.

Rychle a jednoduše (během několika kliknutí) přidejte výkon před vydáním nové aplikace, případně před relací zpracovávání velkých datových sad.

Virtuální datové centrum Host-telecom.com nabízí:

Scalability

Škálovatelnost jedním kliknutím.

Any configurations

Jakékoli možné konfigurace.

Any types of virtual machines

Jakékoli typy virtuálních počítačů, různé operační systémy: Windows, Linux, Fedora, SUSE, CentOS, Ubuntu atd.

Saving

Plaťte jen za to, co právě používáte, cena může být až o 20% nižší ve srovnání s Amazon Web Services (AWS).

Do not wait

Nečekejte, až budou servery připravené. Zvolte si zdroje a začněte je používat.

Zdroje s určitými vlastnostmi (jádro procesoru, velikost paměti, síťový přístup) lze vyžádat prostřednictvím ovládacího panelu nebo s využitím speciálního rozhraní API.

S naší službou mohou uživatelé nezávisle požadovat a získávat výpočetní a síťové zdroje, nástroje úložiště bez prodlevy, uživatelé mají možnost kontaktovat poskytovatele souvisejících služeb.

Platíte na základě využívání služeb, tedy pouze za skutečně spotřebované zdroje: kapacity procesorů, RAM, prostor na disku, OS a pronájem softwaru, rozšíření šířky pásma kanálu.

Host-telecom.com cloudový portál poskytuje uživatelům grafické rozhraní pro správu a sledování zdrojů cloudu. Klienti mají možnost nezávisle spravovat svou infrastrukturu, stanovit si politiky pro alokaci zdrojů díky rychlému přístupu během několika minut.

Jak to funguje

Podívejme se na několik scénářů používání Host-telecom.com virtuálního datového centra.

Scénář č. 1.

Snížení nákladů na IT infrastrukturu

Jako součást rozhodnutí snížení nákladů v IT převedla společnost na cloud platební systém, fakturační prvky a klientské centrum.

Díky ukončení používání fyzické infrastruktury se snížily náklady na správu datového centra o 20%. Výhodou používání virtuálního datového centra je to, že náklady na vlastnictví virtuálních zdrojů jsou ve srovnání s fyzickými zdroji podstatně nižší.

Scénář č. 2.

Zvýšení spolehlivosti IT infrastruktury

Společnost má více než sto obchodních zastoupení po celé zemi. V každé z poboček byl samostatný prvek z celkové IT infrastruktury. Když management uvažoval o zvýšení spolehlivosti celého počítačového parku, bylo zvoleno cloudové řešení.

V důsledku toho bylo možné nahradit 120 počítačů šesti servery. Umožnilo to využití virtualizačních technologií a celá serverová infrastruktura se vešla do dvou datových center (každé s 20 racky). Obě datová centra fungují v aktivním režimu, přičemž to druhé hraje roli zálohy, takže v případě odpojení jednoho z datových center nedojde k výpadku služeb ve společnosti.

Scénář č. 3.

Včasné poskytnutí IT zdrojů rychle rostoucí společnosti

Startup vyvíjející software nemůže dopředu odhadovat množství zdrojů, nezbytných pro efektivní provádění všech úkolů: přidělování infrastrukturních zdrojů vývojářským týmům a testerům, spouštění ukázek demo verzí atd.

Najednou se ukázalo, že poptávka výrazně překračuje očekávání majitelů firmy. Stávající IT infrastruktura přestala zvládat neustále se zvyšující zátěž. Místo nákladného rozšiřování infrastruktury náročného na zdroje bylo rozhodnuto přejít na cloudovou platformu, která nejen umožnila efektivnější infrastrukturu s lepší správou a škálovatelností, ale také podstatně snížila náklady na udržování její efektivity.

Kontaktujte nás!
Ceny na webu jsou uvedeny v EUR bez DPH.

Zpráva o pravopisné chybě

Následující text bude zaslán naší redakci: