FreeBSD a Linux: podobnosti a rozdíly

Nejste si jisti, který operační systém použít k řešení vašich problémů? V našem přehledu jsou analyzovány 2 oblíbené systémy podobné UNIXu s podrobným popisem každého z nich.

Při výbuchu v datovém centru Google byli zraněni 3 lidé

V datovém centru Google došlo k výbuchu, tři elektrikáři byli hospitalizováni s těžkými zraněními.

Profesionální procesory Intel Xeon: rozmar nebo potřeba

Společnost Puget Systems v praxi prokázala rozdíl mezi procesory Intel pro PC a servery. Účelem tohoto článku je pomoci klientovi vybrat si při hledání serveru tu nejlepší volbu.

Dále bez zakladatele: Igor Sysoev náhle opustil svůj legendární webový server

Igor Sysoev, zakladatel Nginx, opouští projekt po 20 letech práce na něm. V materiálu — o historii vzniku a vývoje serveru, o významných akcionářích, také o zpětném odkupu platformy a důvodech odchodu Igora Sysoeva.

Šťastný Nový rok 2022!

Přiznejme si to, rok 2021 byl náročný. Všichni jsme se museli přizpůsobit „nové normalitě“, i když je u každého konkrétního člověka jiná.

Praha se stala centrem evropského kosmického výzkumu

Jak poznamenal Raymond Johnston, Česká republika se stala klíčovou zemí v rostoucím vesmírném průzkumu Evropské unie. Od 12. května 2021 […]

Licence pro Windows Server: Pronajmout nebo koupit?

Server bez specializovaného softwaru je prostě výkonný počítač. Pro servery jsou poskytovány speciální serverové verze operačních systémů a aplikací.

Špatně nakonfigurované cloudy způsobují společnostem obrovské škody

Společnost DivvyCloud zveřejnila zprávu ukazující velikost ztrát společností způsobených chybami v konfiguraci veřejných cloudových služeb.

OVHcloud, velký cloudový poskytovatel internetového připojení, ztratil při požáru své datové centrum ve Francii

Požár v několika datových centrech společnosti ve Štrasburku způsobil výpadky mnoha webů a služeb po celém světě.

Šťastný nový rok

Rok 2020 se chýlí ke konci a přinesl mnoho negativních i pozitivních momentů. Svět se začal znovu učit zrychleným tempem. Nové technologie, digitalizace průmyslových odvětví, komunikační a prodejní metody, zjednodušení obchodních procesů, inventarizace předpisů.

1 - 31 2 3

Blog

Zpráva o pravopisné chybě

Následující text bude zaslán naší redakci: