Jak pandemie ovlivnila Datová Centra ve světovém měřítku

Jak pandemie ovlivnila Datová Centra ve světovém měřítku

Pravidla se změnila. Podle Data Center Knowledge provozovatelé světových datových center provádějí výrazné úpravy provozu, z nichž některé mohou přetrvávat do doby po konci krizové situace.

Koronavirová infekce COVID-19 již otřásla světovou ekonomiku. Samotné pojmy "havárie", při havarijním zotavení a "kontinuity", při plánování kontinuity podnikání, si vyžádaly přehodnocení.

Christopher Brown

Christopher Brown
Technický vedoucí Uptime Institute

“Myslím, že jsme si lhali sami sobě, když jsme si mysleli, že když dojde k zveřejnění materiálů, které způsobí určitou škodu, budeme mít dostatek času na reakci. Myslím, že tato pandemie nás naučila (přes zázrak moderního letectví), že pandemie se bude šířit po celém světě velmi rychle - mnohem rychleji, než budete mít možnost na ni zareagovat.”

V naprosté většině případů plánování zajištění kontinuity podnikání se předpokládaly lokální scénáře, ve kterých se fatalita vyskytne na jednom nebo druhém, ale jediném místě. Velmi zřídka se mohou vyskytnout možnosti, které předpokládají, že toto jediné místo bude celá zeměkoule.

Эд Ансетт

Ed Ansett
Předseda i3 Solutions Group

“Jako společnost jsme strávili posledních 50 let budováním plánů pro případ jaderného útoku, že? To bylo hlavní hrozbou. Taky bylo mnoho simulací pandemií . Ale pravda je v tom, že jsme byli, zejména na Západě, na pandemii nepřipraveni.”

Nicméně v tuto chvíli událost není ekvivalentem světové bouře a hlavní světová datová centra z větší části fungují. Některé podniky jsou v současné době na vrcholu svých možností, ale celkově digitální infrastruktura vykazuje značnou odolnost.

Павел Чернобров

Pavel Černobrov
Generální ředitel Host-telecom.com

"Datové centrum bylo původně navrženo jako spolehlivé a odolné vůči různým negativním situacím. Každý inženýrský systém musí splňovat vysoké standardy kvality a spolehlivosti. Důležité je také monitorování a systém automatizovaného převodu funkčnosti na záložní zdroje. V současné situaci, stejně jako v každé jiné fatální situaci, je nutné použít příslušné předpisy, nebo vyvinout nové. Výhoda je, že v IT-sféře je inženýrské myšlení jeden z hlavních zdrojů."

Moderní firemní datová centra už jsou záměrně určena k práci pod kontrolou malého množství zaměstnanců, a ve většině případů pro dodržování bezpečnostních opatření se ukázalo, že stačí snížit počet současně pracujících a přizpůsobit směny.

Дэнни Лэйн

Danny Lane
Мedoucí viceprezident společnosti Digital Realty pro globální operace

“Rotační harmonogramy směn byly zavedeny tak, aby minimalizovaly počet lidí na místě, ale zároveň poskytovaly nepřetržité pokrytí inženýrských prací a bezpečnosti na většině míst. Všechny týmy v Digital Realty praktikují sociální distancování a osobní schůzky byly nahrazeny telefonními rozhovory a videokonferencemi.

Stále pokračujeme v povolování přístupu autorizovaných lidí k nám, ale vyzýváme všechny zákazníky, pokud je to možné, aby vyhradili na takové návštěvy pouze kriticky potřebný personál.”

Stane se snížení počtu zaměstnanců trvalým jevem? Odpověď na tuto otázku nám ukáže čas. Nicméně v současné době neexistují žádné zprávy o závažných selháních, či hromadných poruchách provozu zařízení od velkých veřejných podniků.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Avatar

    Zpráva o pravopisné chybě

    Následující text bude zaslán naší redakci: