Často nás oslovují obyvatelé Turkmenistánu, kteří si chtějí pronajmout naše servery pro VPN. Shromáždili jsme nejčastější dotazy a připravili podrobné odpovědi.

 1. Sociální sítě Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, WhatsApp, Viber a Telegram messenger a mnoho dalších služeb jsou v Turkmenistánu blokovány. Navíc jsou blokovány jak jednotlivé IP adresy, tak celé podsítě. Mohu použít vaše servery k nastavení VPN pro Turkmenistán?

  Důrazně nedoporučujeme používat naše služby k vytváření VPN na území Turkmenistánu! A proto:

  • IP adresy používané pro VPN v Turkmenistánu jsou, pokud je nám známo, zablokovány během prvních několika dnů. Pro VPN se proto lépe hodí služby s hodinovou nebo denní platbou, aby se zbytečně nevyhazovalo peníze. Minimální doba, na kterou si můžete pronajmout naše virtuální servery: 1 měsíc;
  • při objednávce VPS nevybíráme IP adresy. Může se ukázat, že vydaná adresa bude v Turkmenistánu již zablokována. Nemůžeme zaručit, že vámi objednaný VPS bude mít IP adresu neblokovanou v Turkmenistánu;
  • neprovádíme bezplatné ani pravidelné rychlé změny IP adres na serverech. Doporučujeme používat služby, které se specializují na poskytování služeb VPN.
 2. Pokud je IP adresa na mém serveru zablokována, můžete ji zdarma změnit?

  Litujeme, ale ne. Blokování IP adres ve vaší zemi není důvodem pro bezplatnou změnu adresy IP?

 3. Chci zaplatit za změnu IP adresy, je to snadné?

  Můžete si zakoupit novou IP adresu, ale budete muset změnit i IP adresu na svém VPS. Pokud nevíte, jak to udělat, budete muset přeinstalovat operační systém prostřednictvím ovládacího panelu serveru, ale poté budou všechna data a nastavení serveru odstraněna. Chcete-li je uložit, můžete nás kontaktovat za zpoplatněnou službu správy systému.

 4. Je možné pingnout vaše IP adresy, abyste zjistili, zda jsou blokovány nebo ne?

  Máme velký fond IP adres pro servery. Nikdo nemůže zaručit, která adresa bude přidělena vašemu serveru v době objednávky. To dělá jakoukoli kontrolu bezvýznamnou, protože nezaručuje, že IP bude přístupná z Turkmenistánu.

 5. Je možné někde vidět, zda je IP adresa blokována nebo ne?

  Bohužel nemáme oficiální blocklisty. Jako každý poskytovatel hostingu se o problému blokování ze strany turkmenských úřadů dozvídáme až poté, co si uživatelé stěžují, že IP adresa již není dostupná.

 6. Objednal jsem si VPS, ale IP adresa je již zablokovaná, změnu jsem zaplatil, ale nová je také zablokovaná. Lze zablokovat všechny vaše adresy?

  Čím více zákazníků používá naše VPS k organizaci VPN v Turkmenistánu a čím prozíravěji to dělají, tím více IP adres je blokováno a tím obtížnější je získat odblokovanou adresu.

Ano, máte možnost ukládat na skladě v našem datovém centru náhradní díly, nářadí a příslušenství, pokud jste si u nás objednali služby kolokace nebo pronájem stojanů.

Příjem zařízení, které si do našeho datového centra přivezete osobně nebo doručíte jiným způsobem, potvrzujeme aktem přijetí a přenosu. Neprůhledné balíčky s součástkami s vaším svolením budou otevřeny, aby bylo možné zaznamenat sériová čísla a přidat je do fakturace k ID zákazníka. Zařízení uložené ve skladu je označeno ID zákazníka, aby bylo snazší jej najít a vyhnout se ztrátě.

Ve svém Osobním účtu se můžete vždy podívat na seznam svých součástí, nástrojů, dalšího vybavení uložených v našem skladu nebo instalovaných přímo do vašich serverů nebo stojanů.

Seznam dílů.

Ochrana před DDoS útoky NENÍ součástí každého standardního plánu. Je to další placení služba. Náklady na anti-DDoS službu jsou individuální a závisí na mnoha faktorech (jelikož každý útok má své výjimky). Komplexní anti-DDoS ochrana může zahrnovat kombinace: jednoduchá statická pravidla zpracování datového přenosu, filtrování datového přenosu s pomoci speciálních firewallů, DNS řešení, geografická distribuce obsahu a CDN, interakce s ostatními poskytovateli a společnostmi, které se specializují na bezpečnosti, a také s agentury pro ochranu práv. Na rozdíl od jiných společností netvrdíme, že zdarma poskytujeme kompletní ochranu proti všemu najednou.

Ale zároveň bereme řešení toho to problému hodně vážně, a máme bohaté zkušenosti i způsoby proti DdoS útokům (obzvlášť lehkého a středního typu).

Ano, rackové skříně, které si pronajmete, mohou být dle Vašeho přání uzavřeny bezpečnostní plombou. Její číslo je uvedeno v oboustranné smlouvě. Jeden její exemplář dostanete do ruky Vy, a jeden zůstane uložen v našem datovém centru.

Ano, můžete nám dodat jakékoli fyzické USB klíče osobně nebo je poslat do datového centra. Naši technici ho nainstalují na váš server zdarma. Pokud se rozhodnete ukončit naši spolupráci s Vámi, vrátíme vám všechny klíče osobně v naší kanceláři nebo je pošleme poštou.

Naše datová centra jsou otevřena denně. Oprávněné osoby mohou kdykoliv použit vyhrazený prostor pro konfiguraci zařízení a jejich údržbu.

Neověřujeme, zda aplikace, kterou jste nainstalovali na server, je správně licencována. Doporučujeme však používat licenční software, aby jste získaly včas potřebné aktualizace, či podporu, a aby jste se vyhnuli porušení předpisů autorského práva. Můžete si pronajmout software přes nás, to vám umožní získat plně legitimní produkt a zároveň uhradit jen část nákladů zakoupeného produktu. Můžete si také objednat další služby včetně instalace OS, a také softwarovou údržbu našeho profesionálního inženýrského týmu.

Kompletní seznam všech služeb najdete na Vašem uživatelském účtu. Stačí se přihlásit do seznamu služeb, které se chystáte obnovit, a kliknout na tlačítko „Obnovit“. Bude vygenerována faktura, a pak to můžete zaplatit libovolným pohodlným pro Vás způsobem.

Bezpečnost datového centra včetně racků a zařízení je chráněno přístupem s elektronickým klíčem řídícího systému, video dohledem a přísným dodržováním zásad a pravidel.

Pokud chcete ještě víc zabezpečit váš server a atd., tak můžete použít bezpečnostní plombu na kryt, prvky uzamčení nebo na zámek. Číslo bezpečnostní plomby se uvádí v oboustranné smlouvě. Jeden její exemplář dostanete do ruky Vy, a jeden zůstane uložen v našem datovém centru.

Při objednávání serveru se standardním tarifním plánem, všechny potřebné údaje, včetně IP adresy, KVM přístup a užitečné materiály získáte na uvedenou kontaktní e-mailovou adresu v den přijetí platby nebo na další pracovní den. Standardní servery jsou obvykle připravené k provozu do 2 hodin. Můžeme také pro vás připravit individuální server, obvykle to trvá 3-7 dní.

Podle výkonu serveru a objemu přenášených dat nabízíme tarifní plány s určitým množstvím GB nebo TB v určitém rozmezí, nebo neomezený přenos dat s uvedenou rychlostí portu.

Následující plány jsou k dispozici právě teď: neomezená data s rychlostí přenášení dat 100 Mbit/sec pro rack a dedikovaný server; 10TB s rychlostí přenášení dat 1 Gbit/sec pro každý dedikovaný server; 20 TB s rychlostí přenášení dat 1 Gbit/sec nebo 10 TB s rychlostí přenášení dat 10Gbit/sec pro každý rack.

Nedělíme náš internetový datový přenos na Evropský nebo mezinárodní. Nemusíte se přidržovat určitých poměrů dle příchozího a odchozího přenosu dat.

xPokud váš tarif zahrnuje omezení přenosu dat, znamená to, že odchozí a příchozí přenosy dat se shrnují dohromady. Pokud jste dosáhli limitu, tak se nebojte, nebudete zablokováni. Dáme vám vědět předem, že se blížíte k limitu, a můžete si vybrat: buď získat větší objem přenosu dat nebo se přepnout na neomezený tarif.

Pokud máte tarif bez omezení přenosu dat, jsou Vám k dispozici všechny rychlosti portu připojení. Nemáme žádný z typů omezení přenosu dat, včetně řízení provozu, FUP (fair usage policy) a overselling.

Naším hlavním cílem je růst společně s našimi zákazníky a jejich projekty, a proto nepoužíváme různé triky typu jednorázového šetření. Máme otevřenou peering politiku, a náš cíl je nejlepší kanálové propojení.

Bohužel, nemůžeme zaručit rychlost přenášení dat ve veřejném internetu (mezi našimi datovými centry a vaším konečným bodem), protože to nezáleží jen na nás, ale i na jiných poskytovatelích. V naší lokální síti a mezi našimi datovými centry je veškerý přenos dat zdarma, a k tomu je neomezený.

Ano, samozřejmě. Neustále se zabýváme budováním komplexních systémů pro naše zákazníky, mezi které patří internetové obchody, banky, vyhledávače, televizní kanály a další média s přímým přenosem a vysíláním. Pokud plánujete vytvořit svou vlastní infrastrukturu od začátku nebo ji přesunout do nového datového centra, jste tu správně.

1 - 21 2

Nejčastější dotazy

Zpráva o pravopisné chybě

Následující text bude zaslán naší redakci: