Cena úniku dat pro vaši společnost

Cena úniku dat pro vaši společnost

V tomto článku se dotkneme takových témat jako, kolik peněz může být ztraceno při úniku informací, jsou li ztráty omezeny jen finančními úbytky, a jak tomu zabránit.

"Ten, kdo vlastní informace, vlastní svět" - slavný výrok bankéře Nathana Rothschilda, který je dnes obzvlášť aktuální. Většina moderních společností závisí na různých typech informací, a to je činí zranitelnými, vždyť ztráta dat je potom drahá.

Existuje smutná statistika: v roce 2018 bylo podle Breach Level zaznamenáno více než 3,3 miliardy úniků dat pouze v první polovině roku. Mezi oběti patří velké podniky jako například Bloomingdale's, Macy' s a Reddit.

Velká část úniků dochází kvůli selhání hardwaru, škodlivého softwaru, lidských chyb, včetně neúmyslného zveřejnění a přírodních katastrof, které způsobují fyzické zničení informací a další.

Ztráta dat v číslech:

 • 18 525 816 (více než 18 milionů záznamů) - každý den
 • 771 909 - každou hodinu
 • 12 865 - každou minutu
 • 214 - každou vteřinu

Náklady na ztráty

Únik dat může přijít draho. Studie o ztrátách informací, která byla provedena Ponemonovým Institutem , ukazuje, že globální průměrné náklady činí až 3,86 milionu dolarů (148 dolarů za jeden záznam).

Náklady na ztrátu dat závisí také na velikosti úniku:

 • méně než 10 000 hackovaných záznamů - průměrné celkové náklady jsou 1,9 milionu dolarů
 • 50 000 nebo více záznamů - 6,3 milionu dolarů
 • 1 milion záznamů - 40 milionů dolarů
 • 50 milionů - 350 milionů dolarů škody

Poradenská společnost IDC vede takové údaje: 80% malé podniky čelily nejméně jednou prodlení, jejichž cena se kolísá od 82 200 až 256 000 dolarů za jedno období, nebo od 137 do 427 dolarů za minutu.

Peníze, jsou čas

Zjištění problému může trvat 197 dní, dalších 69 dní bude trvat, než se únik zastaví. Závislost je přímá: čím více dat bylo ztraceno, tím více času bude nutné na jejich obnovení. V průměru trvá samotné obnovení informací po havárii 18 s půl hodiny, to ještě nebereme v ohled odstranění dalších následků.

Ztráta dat často způsobuje prodlení ve společnosti, které negativně ovlivňuje její produktivitu a příjmy. A přitom náklady na likvidaci úniků, prodlení a jejich následků mohou nepříjemně překvapit majitele malých a středních podniků.

Po velkých ztrátách dat 43% všech firem navždy ukončí svůj provoz, protože nejsou schopni plně obnovit provoz, 51% podniků se uzavře do dvou let a pouze 6% zůstane v podnikání, uvádí Gartner.

Následky

Nepříjemné důsledky úniku dat zahrnují snížení výkonnosti a ztráty schopnosti v podnikání, také soudní poplatky a zaplacení pokuty — pokud byly ohroženy osobní údaje uživatele. A máme smutný výsledek — poškození dobré pověsti firmy. Po některých společnostech mohou požadovat, aby byly informace o úniku dat veřejně přístupné.

Lze zabránit úniku dat?

Vždy existuje riziko ztrát důležitých informací, ale může být výrazně sníženo pomocí základních bezpečnostních opatření:

 • vytvořit bezpečnostní politiky ve společnosti
 • zařídit zálohovací systém
 • školení zaměstnanců

Pravidlo "3-2-1" zahrnuje ukládání tří kopií informací ve dvou různých fyzických formátech, a aby jedna kopie byla odstraněna z hlavní infrastruktury.

Bohužel, mnoho majitelů malých a středních podniků se domnívá, že je možné se obejít bez speciálních IT řešení pro obnovení ztrát v případě havárií a úniků.

Abyste se nedostali do seznamu obětí, kteří podlehli ztrátě důležitých informací, a ušetřili peníze, dbejte na ochranu vaší společnosti před možnými úniky a haváriemi. K tomu Vám nabízíme službu cloud storage Host-telecom.com v jednom z nejdůvěryhodnějších datových center v České republice. Vaše informace budou v bezpečí na nezávislých serverech a naši odborníci nakonfigurují záložní systém tak, aby vyhovoval vašim požadavkům.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Avatar

  POSUNOUT NAHORU

  Zpráva o pravopisné chybě

  Následující text bude zaslán naší redakci: