Mohou návštěvníci z Turkmenistánu využít našich služeb?

Mohou návštěvníci z Turkmenistánu využít našich služeb?

Často nás oslovují obyvatelé Turkmenistánu, kteří si chtějí pronajmout naše servery pro VPN. Shromáždili jsme nejčastější dotazy a připravili podrobné odpovědi.

 1. Sociální sítě Facebook, Twitter, Instagram, YouTube, WhatsApp, Viber a Telegram messenger a mnoho dalších služeb jsou v Turkmenistánu blokovány. Navíc jsou blokovány jak jednotlivé IP adresy, tak celé podsítě. Mohu použít vaše servery k nastavení VPN pro Turkmenistán?

  Důrazně nedoporučujeme používat naše služby k vytváření VPN na území Turkmenistánu! A proto:

  • IP adresy používané pro VPN v Turkmenistánu jsou, pokud je nám známo, zablokovány během prvních několika dnů. Pro VPN se proto lépe hodí služby s hodinovou nebo denní platbou, aby se zbytečně nevyhazovalo peníze. Minimální doba, na kterou si můžete pronajmout naše virtuální servery: 1 měsíc;
  • při objednávce VPS nevybíráme IP adresy. Může se ukázat, že vydaná adresa bude v Turkmenistánu již zablokována. Nemůžeme zaručit, že vámi objednaný VPS bude mít IP adresu neblokovanou v Turkmenistánu;
  • neprovádíme bezplatné ani pravidelné rychlé změny IP adres na serverech. Doporučujeme používat služby, které se specializují na poskytování služeb VPN.
 2. Pokud je IP adresa na mém serveru zablokována, můžete ji zdarma změnit?

  Litujeme, ale ne. Blokování IP adres ve vaší zemi není důvodem pro bezplatnou změnu adresy IP?

 3. Chci zaplatit za změnu IP adresy, je to snadné?

  Můžete si zakoupit novou IP adresu, ale budete muset změnit i IP adresu na svém VPS. Pokud nevíte, jak to udělat, budete muset přeinstalovat operační systém prostřednictvím ovládacího panelu serveru, ale poté budou všechna data a nastavení serveru odstraněna. Chcete-li je uložit, můžete nás kontaktovat za zpoplatněnou službu správy systému.

 4. Je možné pingnout vaše IP adresy, abyste zjistili, zda jsou blokovány nebo ne?

  Máme velký fond IP adres pro servery. Nikdo nemůže zaručit, která adresa bude přidělena vašemu serveru v době objednávky. To dělá jakoukoli kontrolu bezvýznamnou, protože nezaručuje, že IP bude přístupná z Turkmenistánu.

 5. Je možné někde vidět, zda je IP adresa blokována nebo ne?

  Bohužel nemáme oficiální blocklisty. Jako každý poskytovatel hostingu se o problému blokování ze strany turkmenských úřadů dozvídáme až poté, co si uživatelé stěžují, že IP adresa již není dostupná.

 6. Objednal jsem si VPS, ale IP adresa je již zablokovaná, změnu jsem zaplatil, ale nová je také zablokovaná. Lze zablokovat všechny vaše adresy?

  Čím více zákazníků používá naše VPS k organizaci VPN v Turkmenistánu a čím prozíravěji to dělají, tím více IP adres je blokováno a tím obtížnější je získat odblokovanou adresu.

Zpráva o pravopisné chybě

Následující text bude zaslán naší redakci: