Profesionální procesory Intel Xeon: rozmar nebo potřeba

Profesionální procesory Intel Xeon: rozmar nebo potřeba

Společnost Puget Systems v praxi prokázala rozdíl mezi procesory Intel pro PC a servery. Účelem tohoto článku je pomoci klientovi vybrat si při hledání serveru tu nejlepší volbu.

Při výběru serveru pro pronájem mnozí uživatelé často nevěnují náležitou pozornost typu procesoru, které, nicméně, se liší podle účelu použití: Core jsou určeny pro osobní počítače, notebooku, a Xeon — profesionální, používané k řešení složitých problémů a je v data-centrech.

Samozřejmě se předpokládá, že serverové procesory jsou kvalitnější a spolehlivější. Ale je správné říkat, že jakýkoli procesor určený pro PC je nekvalitní? Samozřejmě, že ne. Ano, soudní náklady společnosti-výrobce procesy v případě odmítnutí její chyba veřejný server, je mnohem větší, než v důsledku selhání osobní notebook, ale to zdaleka není hlavní argument v otázce rozdílu typů procesorů.

Společnost Puget Systems šel nad rámec vágních kategorií a názorně ilustroval rozdíl. V roce 2021 byla provedena studie, jejíž výsledky ukázaly statistiku následujících problémů s procesory:

  • výrobní vady zjištěné při předprodejních kontrolách prodejny;
  • zákaznické hovory související s poruchami během provozu.

Plnější údaje o analýze, včetně dalších součástí, jsou v otevřeném přístupu (v angličtině).

Co se týče procesorů:

  • Intel Core 11-generace (nové desktopové procesory), ukázal 5,25 % vad zjištěných ještě ve fázi před prodejem a 1,32 % - po;
  • škálovatelné procesory Intel Xeon: před prodejem-0.33%, po-0%;
  • a nakonec, serverové procesory Intel Xeon W-2200 vůbec neprokázaly přítomnost vad - výsledek v obou případech: 0 %.

Ne všechny vady je možné odhalit před prodejem a ne každý prodejce provádí předprodejní kontrolu součástí. Proto je výsledek, zejména pro kategorii "před prodejem" velmi podmíněný a může být bezpečně složen s výsledkem "po".

Konečné rozhodnutí při výběru serverového procesoru zůstává vždy na kupujícím. Ale podívejte se ještě jednou na uvedená čísla a zamyslete se: Jste připraveni i na malé, ale rizikové, svěřit profesionální úkoly neprofilovému zařízení?

Při sestavování svých serverů používáme pouze vysoce kvalitní profesionální hardware: paměť RAM s automatickou korekcí chyb (ESC), výkonné a spolehlivé serverové procesory. Naši odborníci jsou vždy rádi, že vás jako klienta na našich serverech.

Nabízíme pronájem serverů v Evropě a řešení jakékoli otázky vám pomůže s nepřetržitou technickou podporou v češtině, angličtině a ruštině.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Avatar

    Zpráva o pravopisné chybě

    Následující text bude zaslán naší redakci: