Při výbuchu v datovém centru Google byli zraněni 3 lidé

Při výbuchu v datovém centru Google byli zraněni 3 lidé

V datovém centru Google došlo k výbuchu, tři elektrikáři byli hospitalizováni s těžkými zraněními.

8. srpna 2022 dorazili záchranáři do datového centra Google v Council Bluffs ve státě Iowa. Důvodem bylo hlášení o výbuchu, ke kterému došlo při práci s elektrickým zařízením na rozvodně vedle budov datového centra. S největší pravděpodobností došlo v elektrické skříni k takzvanému elektrickému oblouku, kvůli kterému se vážně popálili tři elektrikáři.

Zranění při incidentu byli převezeni k ošetření do místní nemocnice. Všichni tři jsou podle policie ve stabilizovaném stavu bez život ohrožujících zranění.

“Jsme si vědomi elektrického incidentu, ke kterému došlo včera v datovém centru Google v Council Bluffs, Iowa, jenž zranil tři lidi, kteří jsou léčeni a jsou ve stabilizovaném stavu,” řekl mluvčí Google Devon Smiley. “Zdraví a bezpečnost všech pracovníků je naší nejvyšší prioritou a úzce spolupracujeme s partnery a místními úřady, abychom tuto situaci důkladně prošetřili a poskytli veškerou nezbytnou pomoc.”

Několik hodin po výbuchu hlásily desítky tisíc uživatelů Googlu problémy s vyhledáváním Google, stejně jako s Gmailem, Mapami, YouTube a dalšími službami společnosti, podle webu Downdetector, který monitoruje výpadky v provozu různých zdrojů.

Mluvčí společnosti však uvedl, že výpadky vyhledávání na Googlu byly způsobeny „chybou aktualizace softwaru“, která nesouvisí s incidentem v Iowě.

„Jsme si vědomi problému s aktualizací softwaru, ke kterému došlo dnes pozdě večer PST a který krátce ovlivnil dostupnost Vyhledávání a Map Google, a omlouváme se uživatelům za způsobené nepříjemnosti,“ uvedl mluvčí Google.

Vyjadřujeme soustrast zraněným kolegům a přejeme brzké uzdravení.

Referenční informace

Elektrický oblouk je náhlý záblesk světla a tepla, ke kterému dochází, když silný elektrický proud prochází vodičem, mine svůj cíl a skončí na zemi. Teplota uvolněná během takového nárůstu může dosáhnout 20 000 stupňů Celsia.

Datové centrum v Council Bluffs Google. Toto centrum bylo vybudováno v roce 2007 a v současné době zaměstnává více než 900 lidí.

Letos v létě už měl Google problémy s datovými centry. V červenci musela být kvůli rekordním teplotám, které přesáhly 40 stupňů Celsia, odříznuta část cloudových služeb společnosti v Londýně. V datovém centru došlo k poruše související s chlazením, která způsobila částečný výpadek napájení. Kvůli tomu přestaly virtuální stroje pro mnoho zákazníků společnosti fungovat.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Avatar

    Zpráva o pravopisné chybě

    Následující text bude zaslán naší redakci: