Připravujeme se na Black Friday

Připravujeme se na Black Friday

Jak webové stránky se službami a internetové obchody mohou přežít prudký nárůst provozu v průběhu výprodejů

Hurá, pátek!

V pátek 23. listopadu — tzv. Černý pátek — začíná období výprodejů. Lidé netrpělivě čekají na velké slevy, aby si mohli pořídit věci a služby, po kterých už dávno toužili. Lidé si v předstihu nakupují dárky na Vánoce a na Nový rok.

Každý rok roste počet obchodů, které se zapojují do programu “Black Friday”, také roste i počet zákazníků. Není to jenom díky obyvatelům z velkých měst, ale i díky obyvatelům z menších měst a vesnic. To všechno je způsobeno rozvojem obchodování přes internet.

Zisk a internet

Lidé hledají na internetu nápady dárků. Zde nacházejí webové stránky, kde si objednávají zboží nebo služby, čtou recenze od skutečných uživatelů, porovnávají ceny, zjišťují lhůty doručení a možnosti vrácení. Stane-li se člověk stálým zákazníkem, použije-li znovu tuto webovou stránku a doporučí-li ji svým známým, záleží na tom, jak proběhne komunikace mezi zákazníkem a stránkou.

20-30% zboží a služeb se kupuje online během výprodejů. Listopad a prosinec jsou nejžhavější dobou pro všechny prodejce, zejména pro majitele internetových obchodů. Za reklamu jsou placeny velké částky peněz a očekává se vysoký zisk. Ale na úkor všemu může dojít k tomu, že webová stránka nebude připravená na velké zatížení v souvislosti s prudkým nárůstem návštěvnosti.

V této situaci jsou nejvíce ohroženy malé nebo středně velké webové stránky internetových obchodů a služeb ve výklenku, kde je vysoká konkurence. Pokud se stránka nebude dostatečně rychle načítat, potenciální zákazníci mohou odejít k úspěšnější konkurenci, která se předem připravila k velkému zatížení na stránku.

Sakra, moje stránka «neodpovídá»!

Různé pluginy, kalkulačky a chaty mají výrazný vliv na rychlost odpovědi serveru. Pokud se ještě zvýší počet návštěvníků, tak to může výrazně snížit rychlost zpracování všech požadavků posílaných serveru. Kvůli tomu je možný pokles počtu objednávek a zmenšení zisku.

Jsou situace, kdy se na jednom fyzickém serveru nachází celá řada webových služeb, které si sdílejí server — paměť, pevný disk a procesor, a výkon serveru na zpracování současně přicházejících požadavků není dostatečný, což se často stává s weby, které se nacházejí na shared-hostingu. Pokud se na jeden z webů zvyšuje zatížení, ostatní začnou prožívat nedostatek výkonu i tehdy, když to nejsou internetové obchody, a neočekávají žádné zvýšení provozu. A co když je na jednom serveru umístěno dokonce několik stránek, které nabízejí slevy na Black Friday... Nicméně, poskytovatel hostingu obvykle blokuje viníka přetížení až do té doby, dokud majitel neodstraní všechny příčiny zvýšených zátěží na server. A to nějakou dobu trvá. Výsledek — žádný zisk.

Jak na to?

Aby se to náhodou nestalo i vám, doporučujeme se předem lépe připravit na období výprodejů. Pokud máte zájem o větší stabilitu, spolehlivost a bezpečnost vašich webových stránek ve srovnání s shared-hostingem, vyberte si virtuální server (VPS, VDS), který simuluje práci fyzického serveru.

Pokud chcete sami vlastnit komponenty zařízení a potřebujete jich víc, než poskytují standardní tarify — všimněte si tohoto serveru. Tato možnost zahrnuje velké množství konfigurací, včetně individuálních.

A zvládnu to?

Pokud jste se již dávno chtěli přestěhovat z shared-hostingu na server, ale měli jste určité obavy, že nebudete schopni pochopit všechny technické podrobnosti, přijdete o důležitá data, nebudete moct spravovat stránky jako dříve, chceme vás ujistit, že vás v tom nenecháme. Odborníci z firmy Host-telecom.com vám pomohou při přesunu vašich stránek na server. Kromě toho, na server může být instalován libovolný ovládací panel web-hostingu dle vašeho přání, například cPanel, nepoznáte žádný rozdíl, ale rychlost se výrazně zvýší! Kdykoliv se můžete obrátit na naši vysoce kvalifikovanou technickou podporu a získat odpovědi na vaše otázky o práci se serverem.

Doporučujeme si brát výkon s rezervou, protože může nastat situace, kdy počet návštěvníků vašeho webu bude vyšší, než jste očekávali. Pospěšte si, vaše konkurence si také mohla přečíst tento článek a začít zlepšovat výkon svých stránek dřív než vy.

Pokud máte další otázky, tak nám můžete zavolat na číslo +420 391 000 777, napsat na e-mail support@host-telecom.com — s radostí vám pomůžeme a vybereme pro vás vhodnou možnost umístění vaší webové stránky.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Avatar

    Zpráva o pravopisné chybě

    Následující text bude zaslán naší redakci: