Mezinárodní den účetních

Mezinárodní den účetních

Dne 10. listopadu se oslavuje Mezinárodní den účetních po celém světě, nazývá se také Den účetnictví. Právě v roce 1494 vyšla učebnice "Vše o aritmetice, geometrii a proporcích", kterou publikoval Luca Pacioli, v jedné z kapitol, v níž byly popsány základy účetnictví v tehdejších Benátkách. Byla to první plnohodnotná učebnice, kde bylo řečeno o podvojném účetnictví, o účetních knihách a dalších metodách používaných účetními až dodnes.

Účetní jsou ti, kteří nejlépe dokáží počítat peníze a mají zájem o co nejefektivnější rozdělení finančních toků společnosti. Jejich úkolem je nejen snížit aktivní bilanci společnosti a vyplácet platy zaměstnancům, ale také sledovat faktury, účtovat daně a kromě toho hledat příležitosti, jak ušetřit peníze společnosti a pomáhat při naplňování cílů společnosti.

Základy účetnictví se od doby Luca Pacioli nezměnily, i když nástroje pro práci účetního prošly větší transformací. Díky informačním technologiím je účetnictví stále více automatizováno, objevují se nové účetní programy a neustále se zvyšující požadavky na výpočetní výkon.

Dnešní účetní, který pracuje se specializovanými účetními programy nebo ERP - systémy pro správu podniku, potřebuje vysoko-výkonný počítač, který funguje bez poruch a přerušení nepřetržitě a s neustálým přístupem k internetu, chráněný před krádeží a neoprávněným přístupem. V kanceláři je poměrně obtížné zajistit takové podmínky. Můžete si ale vybrat jiný způsob - udržovat účty na vzdáleném serveru.

Účetní spouští pouze aplikaci, která nevyžaduje náročné počítačové kapacity, a ve spolehlivém datovém centru, jsou výpočty kritické na zdroje prováděny na vyhrazeném serveru.

Tato metoda má mnoho pozitivních aspektů:

 1. Server je mnohem produktivnější než běžné PC, což znamená, že v době čekání není čas přestávky, dokud účetní program "nezůstal".
 2. Infrastruktura datového centra je stabilní a spolehlivá, chráněná před výpadky napájení (mnoho účetních programů neustojí náhlý výpadek elektrické energie a ztratí data).
 3. Nepřetržitý přístup k internetu, můžete pracovat ze služební cesty v jiné časové zóně nebo v noci z domova.
 4. Důvěrnost informací poskytuje šifrovaný datový kanál.
 5. Speciální bezpečnostní systém a přístup do datového centra chrání před krádeží a vstupy třetích osob.
 6. Zálohování a dlouhodobé uchovávání všech informací.
 7. Nepotřebujete kupovat a provádět údržbu svých vlastních serverů. Když potřebujete vyšší výkon - stačí pronajmout výkonnější server od poskytovatele. Nemusíte starý hardware odepisovat z výkazů a likvidovat ho.
 8. Poskytovatel odpovídá za výměnu selhaných komponent serveru. Host-telecom.com má vlastní zásobu náhradních dílů, stejně jako nepřetržitý monitoring "podezřelého chování" serverů.
 9. Licence operačního systému na serverech lze také pronajmout v datovém centru, pokud účetní software vyžaduje určitý specifický operační systém. Uživatel může mít v počítači nainstalovaný libovolný operační systém, včetně toho, který je k dispozici zdarma.
 10. Některé programy vyžadují instalaci fyzického bezpečnostního klíče na serveru - Host-telecom.com poskytuje tuto možnost pro pronajaté fyzické servery.

Vidíme pouze jeden mínus: poplatek za pronájem serveru. Účetní však již na všechno přišli a pochopili, že je mnohem ekonomičtější pronajmout si server v datovém centru než investovat peníze do budování vlastní infrastruktury.

A upřímně blahopřejeme všem profesionálním účetním k jejich svátku!

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Avatar

  Zpráva o pravopisné chybě

  Následující text bude zaslán naší redakci: