OVHcloud, velký cloudový poskytovatel internetového připojení, ztratil při požáru své datové centrum ve Francii

OVHcloud, velký cloudový poskytovatel internetového připojení, ztratil při požáru své datové centrum ve Francii

Požár v několika datových centrech společnosti ve Štrasburku způsobil výpadky mnoha webů a služeb po celém světě.

10. března 2021, bezprostředně po půlnoci, v jednom z areálů SBG ve Štrasburku, který vlastní společnost OVH a který se skládá ze 4 datových center, vypukl požár. Jako první se vznítila budova SBG2, poté se oheň rozšířil do sousedního datového centra SBG1. Hasiči dorazili velmi rychle, ale nemohli okamžitě uhasit oheň. Takže budova SBG2 shořela úplně a SBG1 byla poškozena jen částečně.

Budova SBG2 začala hořet jako první.

Oheň byl uhašen kolem 7:00 místního času, záchranáři však budovy nadále zalévali vodou, aby snížili teplotu. Datová centra SBG3 a SBG4 byla od ohně včasně izolována, ale aby se zabránilo vzniku požáru, byla v nich přerušena dodávka elektřiny.

Datová centra SBG3 a SBG4 byla izolována od ohně v čase
.

Nikdo ze zaměstnanců, kteří se nacházeli v datových centrech, neutrpěl zranění. Příčina požáru je vyšetřována.

Pro informaci: OVHcloud je velký poskytovatel hostingu s 27 datovými centry v Evropě a ve světě. Poskytuje hostingové služby, cloudové služby, pronájem dedikovaných serverů, registraci domén a mnoho dalších.

Mimochodem, k předchozímu velkému incidentu v OVH došlo také ve Francii. V roce 2017 ve stejné budově datových center SBG ve Štrasburku došlo k výpadku elektřiny a bylo ztraceno spojení s datovými centry. Po 40 minutách další budova - RBX ve městě Roubaix - ztratila spojení v důsledku nesouvisející softwarové chyby v síťovém zařízení.

V pondělí 8. března 2021, dva dny před požárem, společnost oznámila své plány ohledně přípravy IPO (Initial Public Offering).

V důsledku přerušení provozu všech čtyř datových center v budově ve Štrasburku 10. března došlo po celém světě k přerušení připojení k velkému množství webů a služeb.

Mezi postižené klienty patří:

Obnova provozu datových center, poškozených požárem, podle odhadů zakladatele a majitele OVH Oktava Klaba bude trvat přibližně 1–2 týdny. Doporučil také, aby poškozené zákazníci spustili nouzový plán obnovy po výpadku.

Obnova práce datových center bude trvat přibližně 1–2 týdny.

Je nám upřímně líto každého, kdo v důsledku tohoto požáru tak či onak utrpěl škodu, a připomínáme vám důležitost vytváření záloh dat.

Za prve zálohování se musí dělat! A to pravidelně, nečekaje na vyšší moc.

Za druhé, hlavní a záložní kopie je lepší ukládat na různých místech. O tom svědčí slavné pravidlo zálohování „3-2-1“, které vymyslel fotograf Peter Krogh: potřebujete 3 kopie ve 2 různých formátech, při čem 1 z nich daleko od všech.

Jednou z možností zálohování, tou samou „jedničkou“ z pravidla „3-2-1“, je uložení dat v cloudu — oddělené od hlavní infrastruktury podniku. Kromě toho je důležité pravidelně kontrolovat aktuálnost a správnost vyšších záloh.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Avatar

    POSUNOUT NAHORU

    Zpráva o pravopisné chybě

    Následující text bude zaslán naší redakci: