Letní nákupy: miliardy za akácii a červený klobouk

Letní nákupy:  miliardy za akácii a červený klobouk

Vedení společnosti Cisco a IBM jsou ochotni zaplatit miliardy dolarů za optická zařízení a řešení založená na cloudových technologiích

I přes tradiční letní klid, jsme v červenci byli svědky dokonce dvou velkých obchodních smluv v oblasti IT: společnost Cisco Systems oznámila, že má v úmyslu koupit společnost Acacia Communications, a společnost IBM koupila společnost Red Hat.

Společnost Acacia Communications vyrábí vysokorychlostní optické zařízení pro datová centra a poskytovatele cloudových infrastruktur, využitím koherentních technologií. S jejich pomocí je možné přenášet optický signál na velké vzdálenosti: mezi datacentry v rámci města, nebo po celém státu. Právě za tuto technologii je největší výrobce síťových zařízení ochoten zaplatit 2,6 miliardy dolarů.

Není to poprvé, kdy se Cisco začala zajímat o optická řešení pro přenos dat: v prosinci roku 2018 bylo oznámeno o koupi společnosti Luxtera, která nabízí řešení na bázi technologie křemíkové fotoniky, což umožňuje rychlejší optický přenos dat uvnitř datového centra, z jednoho serveru na druhý.

Tím, že Cisco nakupuje nové technologie, tak zásobuje své optické portfolio, ve kterém budou řešení jak pro krátké vzdálenosti – uvnitř datového centra (Luxtera), tak i pro větší vzdálenosti — mezi různými datovými centry (Acacia).

Kupní smlouva o pořízení společnosti Acacia Communications je naplánována na druhou polovinu fiskálního roku 2020 společnosti Cisco, který začíná 1 srpna 2019.

Současně se uskutečnila další dohoda o několika miliardách dolarů: společnost IBM dokončila akvizici společnosti Red Hat za 34 miliard dolarů.

Připomeňme si, že Red Hat je jedna z nejvíce komerčně úspěšných společností, ve vývoji softwaru na bázi Linuxu. Distribuce Red Hat Enterprise Linux (RHEL), vyvíjená společností, je distribuovaný na principu předplatného, ale kromě toho je k dispozici i distribuce zdarma ke stažení - Fedora.  Kromě toho se společnost specializuje na řešeních v oblasti cloudových technologií – a to je pravděpodobně to, o co se zajímal "modrý gigant".

IBM slibuje, že si Red Hat udrží nezávislost a oddanost k novým nápadům software s otevřeným zdrojovým kódem.

Nás to docela uklidňuje, jelikož distribuce CentOS, vyvíjející se na bázi RHEL, si nejčastěji objednávají naši zákazníci jako operační systém pro virtuální server.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Avatar

    Zpráva o pravopisné chybě

    Následující text bude zaslán naší redakci: