Letní nákupy: miliardy za akácii a červený klobouk

Letní nákupy:  miliardy za akácii a červený klobouk

Vedení společnosti Cisco a IBM jsou ochotni zaplatit miliardy dolarů za optická zařízení a řešení založená na cloudových technologiích

I přes tradiční letní klid, jsme v červenci byli svědky dokonce dvou velkých obchodních smluv v oblasti IT: společnost Cisco Systems oznámila, že má v úmyslu koupit společnost Acacia Communications, a společnost IBM koupila společnost Red Hat.

Společnost Acacia Communications vyrábí vysokorychlostní optické zařízení pro datová centra a poskytovatele cloudových infrastruktur, využitím koherentních technologií. S jejich pomocí je možné přenášet optický signál na velké vzdálenosti: mezi datacentry v rámci města, nebo po celém státu. Právě za tuto technologii je největší výrobce síťových zařízení ochoten zaplatit 2,6 miliardy dolarů.

Není to poprvé, kdy se Cisco začala zajímat o optická řešení pro přenos dat: v prosinci roku 2018 bylo oznámeno o koupi společnosti Luxtera, která nabízí řešení na bázi technologie křemíkové fotoniky, což umožňuje rychlejší optický přenos dat uvnitř datového centra, z jednoho serveru na druhý.

Tím, že Cisco nakupuje nové technologie, tak zásobuje své optické portfolio, ve kterém budou řešení jak pro krátké vzdálenosti – uvnitř datového centra (Luxtera), tak i pro větší vzdálenosti — mezi různými datovými centry (Acacia).

Kupní smlouva o pořízení společnosti Acacia Communications je naplánována na druhou polovinu fiskálního roku 2020 společnosti Cisco, který začíná 1 srpna 2019.

Současně se uskutečnila další dohoda o několika miliardách dolarů: společnost IBM dokončila akvizici společnosti Red Hat za 34 miliard dolarů.

Připomeňme si, že Red Hat je jedna z nejvíce komerčně úspěšných společností, ve vývoji softwaru na bázi Linuxu. Distribuce Red Hat Enterprise Linux (RHEL), vyvíjená společností, je distribuovaný na principu předplatného, ale kromě toho je k dispozici i distribuce zdarma ke stažení - Fedora.  Kromě toho se společnost specializuje na řešeních v oblasti cloudových technologií – a to je pravděpodobně to, o co se zajímal "modrý gigant".

IBM slibuje, že si Red Hat udrží nezávislost a oddanost k novým nápadům software s otevřeným zdrojovým kódem.

Nás to docela uklidňuje, jelikož distribuce CentOS, vyvíjející se na bázi RHEL, si nejčastěji objednávají naši zákazníci jako operační systém pro virtuální server.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

    Spelling error report

    The following text will be sent to our editors: