Podpora problémových implementací DNS bude ukončena

Podpora problémových implementací DNS bude ukončena

Od dnešního dne platí nové standardy protokolu DNS.

Dnes, 1. února 2019, se konal den správného zpracování požadavků EDNS — (Extensions to DNS) - DNS Flag day. Zařídili to velcí vývojáři DNS služeb a serverů, jako je PowerDNS, BIND, Unbound a Knot Resolver — nyní tyto produkty nejsou kompatibilní se starými servery, které nepodporují požadavky EDNS.

Kvůli tomu velký počet webových stránek mohou být nedostupné. V rizikové zóně jsou také státní instituce, které včas neaktualizují software, který je zodpovědný za provoz DNS. A také společnosti, které používají své vlastní DNS servery a taky včas neaktualizovali software, odpovídající standardu EDNS.

Zodpovědní a spolehliví poskytovatelé, jako jsou Host-telecom.com se předem postarali o aktualizaci potřebného softwaru, a proto naši zákazníci by si neměli všimnout žádných změn.

Ale pokud ještě nejste náš zákazník, a chcete vědět, jestli je Vaše web stránka v pořádku, zkontrolujte, zda používaný Vámi nebo vaším poskytovatelem služeb DNS-server odpovídá současnému standardu. Je možné to ověřit na webových stránkách DNS Flag day. Měli byste vidět podobný obrázek:

Test your domain

Pokud vidíte žluté nebo ještě horší červené varování (Minor problems detected! Serious problems detected! Fatal error detected!), měli byste okamžitě aktualizovat software, který je zodpovědný za provoz DNS. Nebo jiná možnost je změnit poskytovatele, pokud používáte jeho DNS server.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Avatar

    Zpráva o pravopisné chybě

    Následující text bude zaslán naší redakci: