Předpověď IDC: výdaje na veřejné cloudy se v příštích 5-ti letech zdvojnásobí

Předpověď IDC: výdaje na veřejné cloudy se v příštích 5-ti letech zdvojnásobí

Do roku 2023 se podle názoru IDC Corporation zvýší náklady na XaaS, zejména na SaaS a IaaS

Po celém světě se v období od roku 2019 do roku 2023 očekává dvojnásobný růst nákladů na cloud služby poskytované IT poskytovateli: pokud se v tomto roce jedná o částku téměř 229 miliard dolarů, tak za 5 let částka vzroste až do 500 miliard dolarů. IDC Corporation předpovídá, že průměrná roční míra růstu (CAGR) bude 22,3%.

Podle názoru tvůrce předpovědi (IDC Corporation), přechod na veřejné cloud služby se zvýší díky tomu, že organizace budou i nadále nahrazovat obvyklé aplikace softwarem jako služba (SaaS), a IT infrastrukturu v rámci firmy — na infrastrukturu jako službu (IaaS). V tomto budou mít zájem především organizace, které pracují v oblasti profesionálních služeb, telekomunikací a maloobchodu. Někdo pro posílení zákazníků, a někdo pro projekty digitální transformace.

Nejběžnějším modelem cloudových výpočtů bude SaaS. V období 2019-2023 na tento článek bude představovat více než polovinu všech výdajů na veřejné cloud služby. Největší popularitu získají aplikace SaaS, jako jsou systémy řízení informací o zákaznících (CRM) a řízení podnikových zdrojů (ERM). Nebude zaostávat anid software pro systémovou infrastrukturu (SIS). Nejvíce populární bude ale nákup softwaru pro bezpečnost a správu systémů a služeb.

IaaS bude na druhém místě, ale ukáže nejintenzivnější růst nákladů (32,0% CAGR). S téměř stejnou rychlostí (29,9% CAGR) se zvýší náklady na platformu PaaS jako službu. Společnosti stále více budou mít zájem o získání služeb pro správu dat, aplikační platformy, stejně jako platformy pro integraci.

Profesionální služby, diskrétní výroba a bankovnictví — jsou odvětví, jejichž podíl se bude rovnat třetině všech výdajů na veřejné cloudy.

SaaS bude hlavním zdrojem nákladů pro všechny průmyslové odvětví. Zároveň IaaS výrazně zvýší svou část nákladů v oblastech, které nabízejí služby sběru dat a intenzivní výpočet. Náklady na IaaS v oblasti profesionálních služeb za 5 let bude činit více než 40% nákladů na veřejné cloud výpočty, a pro řadu jiných průmyslových odvětví, tato hodnota bude nižší než 30%. Organizace, které nabízejí profesionální služby, budou čelit nejintenzivnějšímu růstu nákladů na cloudové služby (25,6% CAGR).

Největší trh veřejných cloudových služeb do roku 2023 bude ve vlastnictví USA - více než polovina celosvětového objemu. Na druhém místě – bude západní Evropa, která bude mít 20% ze světového objemu trhu.

Nejrychleji rostoucí náklady na veřejné cloudy se očekávají v Číně (49,1% CAGR). Velké zvýšení nákladů na cloudové služby bude mít i Latinská Amerika (38,3% CAGR).

Velmi velké podniky (přes 1000 zaměstnanců) zajistí více než 50% všech nákladů na veřejné cloudové služby do roku 2023, střední podniky (100 - 499 zaměstnanců) — přibližně 16% z celkového objemu na světě.

Velké podniky (500 - 999 zaměstnanců) předběhnou malé (10-99 zaměstnanců) o několik procentních bodů, zatímco koeficient nákladů malých kanceláří (1-9 zaměstnanců) bude činit jen několik procent.

U společnosti všech velikostí, kromě těch největších, bude vidět značný nárůst nákladů na cloud služby ve srovnání s ostatními náklady obecně na trhu.

Předpověď - příručka od společnosti IDC definuje náklady na veřejné cloud služby podle typů výpočtů pro 79 technologií, 20 odvětví a společností různé velikosti, v 9-ti regionech a 53 zemích. Přiručka je vyvíjena s cílem pomoct lidem, kteří pracují v oblasti IT a zřetelně pochopit průmyslový rozsah a směr výdajů na veřejné cloudy dnes a během následujících pěti let.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Avatar

    POSUNOUT NAHORU

    Zpráva o pravopisné chybě

    Následující text bude zaslán naší redakci: