Rozšíření výroby v Česku jako pojistka proti koronaviru

Rozšíření výroby v Česku jako pojistka proti koronaviru

Vzhledem k epidemii koronaviru, která zuří v Číně, podle názoru DIGITIMES, prodejci serverových zařízení mohou již v březnu čelit problémům s dodávkami serverových příslušenství a serverů jako takových.

Čína stále zůstává hlavním výrobcem příslušenství, jako jsou kabely, skříně pro servery (počítače) a desky plošných spojů. Stabilita dodávek všech těchto součástek bude opravdu v ohrožení, pokud vypuknutí koronaviru nebude potlačeno.

Nějakou rezervu v čase zajistilo to, že většina dodavatelů udělali solidní zásoby před Čínským Novým rokem. S pomocí těchto zásob mají v plánu přečkat v krátkodobém výhledu možné problémy s novými dodávkami.

Ale kromě krátkodobého výhledu je potřeba myslet i na dlouhodobé plánování.

V tomto ohledu, například, Inventec, významný výrobce serverových základních desek, plánuje zvýšit své výrobní kapacity na Taiwanu, v Mexiku a pro práci se zákazníky v Evropě — v České Republice.

Navíc hledání alternativních způsobů výroby mimo Čínu už bylo před časem způsobeno americkými sankcemi, které uvalily zvýšené poplatky na čínské servery. Díky tomu velký počet výrobců uspořádalo montáž serverových zařízení v jiných zemích, ale i přesto nadále kupuje příslušenství z Číny. Nyní se však i tato možnost ocitla v ohrožení.

Pokud jste závislí na pravidelných dodávkách serverového hardwaru a máte sklad, možná je nyní čas začít jej doplňovat, abyste bez ztrát přečkali tuto krizi.

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Avatar

    Zpráva o pravopisné chybě

    Následující text bude zaslán naší redakci: