Příručka o práci s IPMI

Všechny dedikované servery jsou vybaveny IPMI (Intelligent Platform Management Interface) jednotkami, a jsou v nabídce k pronájmu.

To umožňuje zapnout a vypnout, vzdáleně se připojit (KVM), připojit ISO obrazy, poskytovat informace o aktuálním stavu vašeho serveru, a to vše vzdáleně bez přímého fyzického přístupu.

Jakmile to připravíme a přiřadíme vám server, budete moct provest počáteční nastavení zařízení a nainstalovat operační systém. IPMI funguje nezávisle na OS, má výhodu, že má vyhrazené kabelové připojení a vlastní IP adresu.

Díky tomu i když váš operační systém není přístupný, můžete stále ovládat server vzdáleně.

Jak nainstalovat operační systém pomocí IPMI?

Vzdálený přístup k IPMI je standardně omezen z bezpečnostních důvodů. Aby jste mohli pracovat s IPMI, potřebujete přidat vaši IP adresu do seznamu povolených v zákaznickém účtu. Jak to udělat, najdete v naší příručce…

Připojení IPMI k serveru se provádí s pomocí web-interface nebo programy IPMIView. Vysvětlíme vám, jak nainstalovat OS s použití obou možností, zatím si můžete vybrat jakékoukoliv, které bude pohodlnější pro vás. Doporučujeme IPMIView program.

Web-interface

V zákaznickém účtu, a také v e-mailu, se o vydání zobrazí adresa serveru IPMI-Controller a rekvizity pro autorizaci. Zkopírujte a vložte IP adresu do prohlížeče a zatím se přihlaste.

V horním menu vyberte položku Remote Control, zvolte Console Redirection a potom stiskněte tlačítko Launch Console.

Console Redirection

Dále budete potřebovat souhlasit s uložením Java souboru a spustít ho po stažení. V závislosti na konfiguraci operačního systému, může se vyžadovat schválení vyjimky v bezpečnosti.

Zobrazí se okno, kde budete potřebovat vybrat položku Virtual Media, a pak Virtual Storage.

Virtual Storage

V zobrazeném okně v sekci Device 1 v seznamu Logical Drive Type, vyberte soubor ISO a zadejte cestu k požadovanému obrazu OS na vašem počítači (tlačítko Open Image). Po dokončení stiskněte tlačítko Plug In pro připojení obrazu.

Plug In

Pak je nutné restartovat server. Přejděte do položky Power Control a vyberte Set Power Reset.

Set Power Reset

Můžete také připojit až tři zařízení v sekci Virtual Media -> Virtual Storage pomocí vložek Device 2 nebo Device 3 (i přesto, že to lze udělat, závisí to na konkrétním typu serveru).

Tato sekce může být užitečná pro instalaci dalšího ovladače.

Menu Macro umožňuje používat Ctrl-Alt-Del a další speciální kombinace na klávesnici.

Pokyny pro práci s web-interface v starších verzích firmware IPMI.

IPMIView

Program IPMIView je k dispozici ke stažení na oficiálních stránkách Supermicro (vyžaduje přihlášení) nebo na ftp-serveru: ftp://ftp.supermicro.com/utility/IPMIView/

Nainstalujte a spusťte program, a pak přidejte svůj server do menu File - > New - >System.

File -> New -> System

Dále zadejte Systém Name - název vašeho serveru a IP address — adresu IPMI, kterou najdete v zákaznickém účtu nebo v e-mailu o přiřazení serveru. Prosím, zkontrolujte, že nejsou žádné mezery na konci řádku v IP adrese. Po zadání dat zmáčknete tlačítko OK.

V seznamu vlevo se zobrazí váš přidaný server, na který když kliknete dvakrát, tak vyvolá okno přihlášení. Uveďte v něm rekvizity ze zákaznického účtu nebo e-mailu, a zmáčknete tlačítko Login.

Pokud je připojení úspěšné, zobrazí se Connected. Na spodní části okna se zobrazí panel prohlížeče pro práci se serverem.

Connected

Pro dálkové ovládání serveru přejděte na KVM Console a stiskněte tlačítko Launch KVM Console.

Launch KVM Console

Pro instalaci OS budete muset udělat stejné kroky jako ve web-interface (viz výše).

Program IPMIView, a především panel IPMI Device, umožňuje také restartovat, vypnout nebo zapnout váš server.

IPMIView

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: