Jak vybrat nejvhodnější verzi panelu ispmanager pro vaše účely

Jak vybrat nejvhodnější verzi panelu ispmanager pro vaše účely

V této příručce podrobně rozebereme kontrolní panel webu a serveru ispmanager a seznámíme vás s jeho hlavními výhodami a verzemi.

Co umí ispmanager

Panel ispmanager pomáhá instalovat a spravovat webové služby. Zavádí veškerý potřebný software pro správu webových stránek, pošty a databází. Umožňuje uživatelům spouštět projekty v připraveném webovém prostředí a následně je spravovat v grafickém rozhraní bez nutnosti používat konzoli.

Panel ispmanager je užitečný pro webové vývojáře, systémové správce a manažery webů. Panel výrazně zjednodušuje správu serveru, což znamená, že jej mohou používat nejen zkušení profesionálové, ale i nováčci.

Nejnovější verze panelu je ispmanager 6. Má vylepšené rozhraní, aktivnější systém oprav chyb, monitorování systému, pokročilé nástroje pro vývojáře a podporu hlavních systémů CMS.

Hlavní okno panelu ispmanager
Hlavní okno panelu ispmanager poskytuje přehled o celkovém stavu systému. V levém menu můžete přejít ke správě vybrané služby

Hlavní funkce panelu ispmanager

Podpora a správa webových serverů. Z panelu můžete instalovat a konfigurovat webové servery, například Apache, Nginx a OpenLite Speed. S další správou není žádný problém.

Vytváření poštovních domén a správa poštovních schránek. Pomocí panelu můžete vytvořit poštovní doménu a poštovní schránku, nastavit pravidla a omezení, používat antispamovou a antivirovou ochranu a připojit webové rozhraní Roundcube. Je možné získat konfigurační soubor pro poštovní klienty.

Podpora a správa databází. MySQL/MariaDB, PostgreSQL, Percona Server.

Tvorba a správa webových stránek. Panel ispmanager obsahuje nástroje pro jednoduchou práci s webovými stránkami ve všech fázích: od instalace CMS po přidávání nového obsahu.

Správa webových stránek
Správa webových stránek

Správa souborů. Grafický správce souborů podporuje stahování velkých objemů dat bez ztráty spojení. Podporuje také oblíbené servery FTP.

Manažer souborů
Manažer souborů

Podpora programovacích jazyků. Přímo z panelu je možné přidat Python a Perl bez další konfigurace repositářů. Verzi a režim interpretu PHP můžete zvolit pro samostatnou stránku. Podporuje obslužný program Node.js a PHP Composer.

Zabezpečení serveru a webu. Obsahuje nástroje pro zálohování serveru, ochranu pošty, bránu firewall, reakci na útoky DDoS a vysoce kvalitní antivirový program Dr.Web, který zajistí ochranu vašeho systému.

Tmavé a světlé téma. Ispmanager sleduje všechny moderní designové trendy a dbá na uživatelský komfort. Tmavé téma je chytrým řešením, které umožňuje pohodlnější práci ve tmě.

Kterou verzi ispmanageru zvolit?

V současné době existují čtyři verze (licence) panelu ispmanager. Jsou tři verze — lite, pro a host — které se většinou používají pro nasazení a správu webů na VPS nebo dedikovaných serverech. Licence se liší počtem domén, které můžete spravovat. Pokud jste však poskytovatelem internetového hostingu a chcete panel nabízet svým zákazníkům, je pro vás vhodná verze business. Podívejme se blíže na funkce a rozdíly.

Ispmanager lite je ideální pro freelancery a webová studia, která mají malý počet projektů — maximálně 10 domén. S panelem však může pracovat mnoho členů týmu: celkový počet uživatelských účtů je neomezený. Tato verze poskytuje všechny potřebné nástroje pro vývojáře: umožňuje konfigurovat webové servery, vytvářet webové stránky a přidávat další moduly.

Ispmanager pro má stejné funkce jako verze lite, ale navíc podporuje maximálně 50 domén, takže je dostačující pro větší počet projektů. Navíc má kompletní modul pro práci s technologií Docker.

Ispmanager host má stejné funkce jako verze pro, ale bez omezení počtu domén, což znamená, že je vhodný pro velká webová studia.

Ispmanager business

Ispmanager business se výrazně liší od ostatních verzí a je určen pro poskytovatele služeb. Verze business podporuje sdílený hosting:

  • spravuje cluster serverů;
  • umožňuje nastavení dalšího prodeje;
  • umožňuje omezit paměť RAM, CPU pro uživatele, aby se “sousedé” v hostingu navzájem nerušili.

Hlavní rozdíly mezi jednotlivými verzemi jsme shrnuli do užitečné tabulky, která vám pomůže vybrat tu nejlepší verzi pro vaše potřeby.

Lite Pro Host Business

Pro webové vývojáře a správce stránek. Lze zakoupit od poskytovatele nebo nainstalovat přímo na VPS, dedikované servery.

Pro poskytovatele a resellery

Až 10 domén

Až 50 domén

Neomezený počet domén

Neomezený počet domén

Pro jeden nebo více projektů

Pro střední počet projektů

Podpora velkého počtu webových stránek

Zahájení podnikání s ispmanager

Výběr verze ispmanageru závisí na vašich potřebách a počtu projektů, které budete spravovat. Pokud chcete vytvářet a spravovat webové stránky, postačí licence lite, pro nebo host. Pokud dáváte přednost provozování vlastního hostingu a přeprodeji služeb, zvolte business. Jestliže si objednáte naše servery, ať už VPS, nebo dedikované, pak si můžete vybrat jakoukoli verzi ispmanageru, která vyhovuje vašim konkrétním potřebám.

Zpráva o pravopisné chybě

Následující text bude zaslán naší redakci: